Bareilly

English

Deutsche

Italiana

Polska

Svensk

ελληνικά

汉语

اردو 

Française

Eesti

Nederlands

Português

Türkçe

Русский

日本語

العربية

Bosanskom

Española

Norsk

Suomi

 

 

 

فارسی

 

Belgili tanimlik bölge -in Bareilly yalancilik arada latitude 28 derece 1' ve boylam 78 derece 58'k ve 79 derece 47'E was bir kez belgili tanimlik bölüm -in çok eski Panchala, hangi was gitmeye hazir yaninda belgili tanimlik nehir Gomati içinde belgili tanimlik dogu, Yamuna içinde belgili tanimlik bati, oda içinde belgili tanimlik güney ve üstünde belgili tanimlik kuzey o yaklasmak belgili tanimlik Himalayan foothills. sirasinda belgili tanimlik sonradan Vedic dönem Panchala kazanmak büyük önem vakia o çünkü belgili tanimlik matris -in sonradan Vedic uygarlik.

Dan archaeological görüs belgili tanimlik bölge -in Bareilly bkz. be çok zengin. belgili tanimlik genis artik -in Ahichhatra, belgili tanimlik ölüm cezasi verilebilir sehir -in simalî Panchala -si olmak be kâsif yakin Ramnagar köy -in Aonla Tehsil içinde belgili tanimlik bölge. o was sirasinda belgili tanimlik ilk hafriyat vasil Ahichhatra (1940-44) adl. su belgili tanimlik boyali gri ware, birlestirmek ile belgili tanimlik varis -in belgili tanimlik Vedic Aryans içinde arkadas grubu Yamuna vadi, was tanimak ilk defa içinde belgili tanimlik earliest yüzey -in belgili tanimlik yer. âdeta bes bin madeni para ait dönem Ingiliz kontu --dan adl. su -in Guptas -si olmak be ürün vermek --dan Ahichhatra.

Gör belgili tanimlik gelenek belgili tanimlik kurulus -in belgili tanimlik Rumca sehir -in Bareilly -ebilmek var olmak tarihli biraz zaman içinde belgili tanimlik ilk yari -in belgili tanimlik onaltinci yüzyil. o bkz. be adi geçen adl. su bir Jagat söylemek Katehriya esasli a köy seslenmek Jagtpur hakkinda belgili tanimlik yil 1500. içinde 1537 onun iki sons Bas Deo ve ancak Deo were -den sorumlu için kurmak Bareilly. belgili tanimlik yer was adli -den sonra belgili tanimlik iki erkek kardes ayni derecede Bans Bareilly. belgili tanimlik ad Jagatpur bkz. be hareketsiz tutmak yaninda bir -in belgili tanimlik mohallas -in belgili tanimlik yasli kent sirasinda belgili tanimlik hükümdarlik -in Mughal imparator Mohammad Akbar belgili tanimlik Katehriyas gül içinde baskaldirmak ama o was ezmek yaninda belgili tanimlik Mughal genel Almas Ali han. Bas Deo -in Bareilly kim was o zaman resmi karar yere a büyük Mughal otorite did degil olmak etkili burada bag belgili tanimlik Afghan Rohilla soylu kimse kim were metris içinde bunlar taksimat were devirmek. belgili tanimlik gelisme -in belgili tanimlik kent was hizlandirmak içinde 1657. ne zaman belgili tanimlik Mughal Faujdar -in Bareilly was Mukrand Rai. o bkz. be inanç -e dogru -si olmak yapili belgili tanimlik yeni kent -in Bareilly yaninda takas disari belgili tanimlik Sal orman. tiftik Makrandpur Sarkar was adli -den sonra onu ve adl. su -in AlamgiriGanj -den sonra Mughal imparator Mohammad Aurangzaib Alamgir. belgili tanimlik mohallas -in Beharipur, Malookpur ve Kazitola were da esasli kendi kendine. o da yapili belgili tanimlik Jamia Masjid ve a büyük kale nereye belgili tanimlik Qila polis örgütü istasyon bkz. be bulunan.

Içinde belgili tanimlik onsekizinci yüzyil, belgili tanimlik bölge -in Bareilly ( simdi a bölge -in bati Uttar Pradesh) was a bölüm -in belgili tanimlik yönetsel paylastirma malum ayni derecede Rohilkhand. belgili tanimlik arazi -in toprak biçim belgili tanimlik subah ya da il -in Rohilkhand was eskiden seslenmek Katehr/Katiher. içinde belgili tanimlik on ikinci yüzyil o was kural yaninda farkli klan -in Rajputs basvurmak -e dogru yaninda belgili tanimlik genel ad -in Katehriyas.10[] vasil belgili tanimlik baslangiç -in belgili tanimlik onüç yüzyil, ne zaman belgili tanimlik Delhi padisah was sert kurulu, Katehr was bölü içine tasra -in Sambhal ve Budaun. ama belgili tanimlik kalin ormanci ülke musallat ile vahsi hayvan saglamak adil belgili tanimlik dogru tür -in siginak için asi. ve gerçekten, Katehr was ünlü için ayaklanma -e karsi imparator ile ilgili otorite. sirasinda belgili tanimlik padisah kural, orada were yaygin ayaklanma içinde Katehr. tüm were acimasiz ezmek. padisah Balban (1266-1287) düzenli çok genis arazi -in balta girmemis orman -e dogru var olmak açik öylesine ayni derecede -e dogru yapmak belgili tanimlik alan emniyetsiz için belgili tanimlik asi. belgili tanimlik ince zayiflatmak -in belgili tanimlik merkezi otorite kiskirtmak icraat -in meydan okuyan --dan belgili tanimlik Katehriya Rajputs. böylece belgili tanimlik Mughals baslamak belgili tanimlik siyaset -in allotting emlâk için Afghan yeni küçük yerlesim alani içinde Katiher. Afghan yeni küçük yerlesim alani devam etmek -e dogru var olmak yüreklendirmek -den geçerek belgili tanimlik hükümdarlik -in Aurangzeb (1658-1707) ve düz -den sonra onun ölüm. bunlar Afghans, malum ayni derecede belgili tanimlik Rohilla Afghans, neden belgili tanimlik alan -e dogru bilinmek ayni derecede
Rohilkhand. belgili tanimlik Mughal siyaset -in yüreklendirmek Afghan yeni küçük yerlesim alani için koruma belgili tanimlik Katehriyas içinde kontrol amele biricik ayni derecede uzun ayni derecede belgili tanimlik merkezi yönetme was güçlü -den sonra Aurangzeb’s ölüm, belgili tanimlik Afghans, having kendileri olmak yerel potentates began -e dogru tutmak ve isgal etmek neighboring köy. o was ile belgili tanimlik göç -in Daud han, an Afghan köle (Roh içinde Pakhtun/ pasa vasita 'mountaineer') içinde belgili tanimlik bölge adl. su belgili tanimlik Afghan Rohillas bkz. have gelmek içine çikinti. onun evlat edinmek ogul Ali Muhammad han basarmak içinde oymak disari an arazi için kendisi içinde belgili tanimlik bölge ile onun karargah vasil Aonla. o was en sonunda -den yapilmis belgili tanimlik yasalara uygun vali -in Kateher yaninda belgili tanimlik Mughal imparator, ve belgili tanimlik bölge was bundan böyle seslenmek Rohilkhand i.e. "belgili tanimlik toprak -in belgili tanimlik Ruhelas".

Belgili tanimlik mücessel yeni küçük yerlesim alani -in belgili tanimlik bölge sirasinda belgili tanimlik dönem arada 1191 -e dogru 1701 bkz. be zor -e dogru dogrusunu bulmak ayni derecede en -in onlari were kökünden sökmek yaninda belgili tanimlik Rohillas. Nadir sah Durrani istila etmek ve çuval Delhi içinde 1739, giving a fani esmek -e dogru Mughal imparatorluk. baskan Ali Mohammad (1721-48) -in Rohilla kabile, a Pakhtun kabile --dan Afghanistan, were müttefik -in Nadir sah ve was mahkeme karari ile vermek Bareilly ve muhit karaya ait. Rohillas sabit içinde Bareilly ve surrouding bölge ile 40,000 Afghans. bu Rohilla durum was esasli içinde Bareilly, ve o was seslenmek Rohilkhand.

Ne zaman belgili tanimlik maraton istila etmek Rohilkhand içinde Kasim 1772, onlar were igrenme yaninda belgili tanimlik Rohillas ile belgili tanimlik yardim etmek -in belgili tanimlik Nawabs -in Avadh. -den sonra belgili tanimlik savas ne zaman Nawab Shuja-Ud-Daula -in Avadh matlup belgili tanimlik ödence --dan belgili tanimlik Rohilla baskan Hafiz Rahmat han için belgili tanimlik yardim etmek tutkucun ona, ama belgili tanimlik istek was reddetmek yaninda belgili tanimlik Rohillas. belgili tanimlik rencide Nawab o zaman ile belgili tanimlik yardim etmek -in tavsan kolonisi Hastings -in dogu Hindistan sirket istila etmek Rohilkhand. içinde belgili tanimlik ortaya çikmak savas -in Mirranpur Katra içinde 1774, Hafiz Rahmat han was maktul ve belgili tanimlik otorite -in belgili tanimlik Avadh was kurulu yere belgili tanimlik bütün karaya ait -in belgili tanimlik Rohillas. belgili tanimlik Avadh süpermarket did degil devam etmek için uzun dolay iden belgili tanimlik montaj alacak dolay iden belgili tanimlik bakim -in Britanya ile ilgili güç içinde belgili tanimlik bölge led -e dogru belgili tanimlik teslim olmak -in kül -in Rohilkhand (dahil Bareilly) -e dogru belgili tanimlik dogu Hindistan sirket yaninda belgili tanimlik akit -in Kasim 10, 1801. belgili tanimlik haber -in belgili tanimlik patlak verme -in belgili tanimlik savasim -in bagimsizlik hangi mars vasil Meerut uzanmak Bareilly üstünde -ebilmek 14,1857. belgili tanimlik insanlar gül içinde baskaldirmak, mesgul hazine ve göynük belgili tanimlik yazmak -in Kotwali, han Bahadur han, belgili tanimlik ulu -in Hafiz Rahmat han was güçlü -e dogru biçim onun kendi yönetme yaninda atamak Sobha koç Diwan, bayan Ali han ve Niyaz Muhammed han genel ve ufuk Lal ayni derecede paymaster. ile belgili tanimlik muvaffakiyetsizlik -in bu ilk savas -in belgili tanimlik bagimsizlik her yerde, Bareilly çok was bastan basa subjugated yaninda belgili tanimlik Britanya ile ilgili üstünde 7th -ebilmek 1858. han Bahadur han was mahkum -e dogru ölüm ve was aski içinde belgili tanimlik Kotwali üstünde Subat 24, 1860.

Belgili tanimlik soru -in Müslüman benzerlik, gerçek saymak ciddiyet sirasinda belgili tanimlik geri çevirmek -in Müslüman yeti içinde güney Asya. belgili tanimlik ilk kisi -e dogru tahakkuk ettirmek it's acuteness was belgili tanimlik çok bilgili kimse theologian, sah Waliullah (1703-62). o laid belgili tanimlik kurulus -in Islam Rönesans içinde güney Asya ve çünkü a kaynak -in esin için hemen hemen tüm belgili tanimlik sonradan ortaya çikan toplumsal ve dinsel düzeltmek hareket -in belgili tanimlik ondokuz ve yirminci yüzyil. onun acele halef, esinlemek yaninda onun hocalik, güvenilir -e dogru kurmak a alçakgönüllü Islam durum içinde belgili tanimlik kuzey- bati -in Hindistan ve onlar, altinda belgili tanimlik liderlik -in Sayyed Ahmad (1786-1831) -in Bareilly, sevilen malum ayni derecede Sayyed Ahmad sah ancak, sebat etmek içinde bu yön. Sayyed Ahmad ancak led a yoksul antrenman ör ama daglik harekete geçirmek Müslüman ordu --dan Bareilly -e dogru Punjab -e dogru savasmak belgili tanimlik Sikhs kim -si olmak mesgul Punjab ve were zulüm Müslüman. Fransiz antrenman ör ve donatmak Rumca Sikh ordu maglup ve katliam bin -in cesur Bareilly Müslüman er vasil denge yakin Kaghan vadi belgili tanimlik anitkabir -in iki büyük Müslüman savasçi, Sayyed Ahmad sah ancak ve onun genel sah Ismail, ve belgili tanimlik mezartasi -in belgili tanimlik bin -in Müslüman er --dan Bareilly are yerini ögrenmek vasil denge.

Içinde belgili tanimlik erken bölüm -in belgili tanimlik yirminci yüzyil, Bareilly was bir daha belgili tanimlik odak -in baska Müslüman hareket, bu zaman o gave dogmak -e dogru a yeni geri Müslüman tarikat, adl. su -den sonuçlanmak içinde daha fazla keskin belgili tanimlik birlik -in Islam belgili tanimlik ancak theological hareket was esinlemek yaninda Ahmad Raza han -in Bareilly (1856-1921). belgili tanimlik ancak savunulabilir belgili tanimlik meditasyon ve gelenek- yüklü Islam, yakindan bagli belgili tanimlik sefaat -in belgili tanimlik Pirs -in belgili tanimlik kutsal emanetlerin saklandigi kutu. onlar inanmak adl. su yalvaç Mohammad was -den yapilmis -in kutsal parlaklik (Noor) ve bkz. have bilgi -in belgili tanimlik bilinmeyen (Ilm ul Ghaib). her ikisi bunlar güven are çeliskili -e dogru belgili tanimlik Islam hocalik ondan beri o vermek belgili tanimlik kutsal dogal özellik -e dogru insana iliskin ve belgili tanimlik ibadet -in dokunulabilir esya. bunlar ancak güven bkz. have -den sonuçlanmak içinde belgili tanimlik 'worship' -in belgili tanimlik mezartasi -in Müslüman aziz (Qabar asalak) ve belgili tanimlik yil yuvarlak kutlama -in belgili tanimlik dogum -in yalvaç Mohammad, malum ayni derecede Milad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayfa son güncellestirmek: , Sunday, September 04, 2005 11:23:55 -0400